Strona główna

Aktualności

Informacja o powołaniu Patrycji Rząd na stanowisko dyrektora SOWiIK

Informujemy, że od 1 stycznia 2023 r. dyrektorem SOWiIK została Patrycja Rząd, która wygrała konkurs na to stanowisko w dniu 8 grudnia 2022 roku. Od 1 lutego 2022 roku pełniła...

INFORMACJE OGÓLNE

SOWiIK czynny jest całodobowo we wszystkie dni roku, również w niedziele i święta. Można zadzwonić lub przyjść do ośrodka o każdej porze dnia i nocy. Udzielana pomoc jest bezpłatna. Nie...


Zasady funkcjonowania SOWiIK O nas

O nas
Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej (SOWiIK) działający od 1 lipca 2008 roku jest kontynuacją Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (POIK), który powstał w 1999 roku.

POIK w Stalowej Woli oficjalnie został otwarty w maju 1999 roku jako jedna z dwóch instytucji Zespołu Placówek Katolickiego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego prowadzonego przez Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi "Oratorium". POIK jako placówka dla dorosłych musiał oddzielić się od placówki dla dzieci zgodnie z wykładnią Ministra Pracy i Polityki Społecznej funkcjonującą od 2004 roku. Pracownicy POIK podjęli batalię o znalezienie budynku i reorganizację pracy POIK. W oparciu o ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z 2005 r. delegującą gminę do tworzenia ośrodków wsparcia oraz ustawie o pomocy społecznej delegującej powiaty do tworzenia ośrodków interwencji kryzysowej powstał projekt wspólnych działań: organizacji pozarządowej, gminy i powiatu. Połączono wysiłki powiatu - stworzono na nowo ośrodek interwencji kryzysowej, gminy - stworzono ośrodek wsparcia. Łącznikiem stała się organizacja pozarządowa, która jest organem prowadzącym nowy ośrodek. Na takie prowadzenie zdecydowało się Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej "Integracja".
Łącząc obie funkcje oraz nazwy stworzono Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. SOWiIK finansowany jest z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i ze środków powiatu stalowowolskiego.

Zespół SOWiIK tworzą: dyrektor, zespół terapeutyczny, zespół opiekunów Hostelu oraz pracownicy obsługi. Do czerwca 2016 r. dyrektorem SOWiIK była Maria Dekert (opis działań w dziale historia SOWiIK). Od lipca 2016 r. dyrektorem SOWiIK jest Katarzyna Rogala.

Strona główna | Historia SOWiIK | O nas | Oferta pomocy | Kontakt | Aktualności | Szkolenie "chronimy dzieci" | Polityka prywatności |
© SOWiIK | stronę zbudowano ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stalowej Woli.
Realizacja Wirtualny Marketing