Strona główna

Aktualności

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora

 Informujemy, że decyzją Komisji Konkursowej w dniu 10.11.2021r. nie został wybrany nowy Dyrektor Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej (SOWiIK). Poniżej...

INFORMACJE OGÓLNE

SOWiIK czynny jest całodobowo we wszystkie dni roku, również w niedziele i święta. Można zadzwonić lub przyjść do ośrodka o każdej porze dnia i nocy. Udzielana pomoc jest bezpłatna. Nie...

KOMUNIKAT

Komunikat Informujemy, że w okresie trwania zagrożenia epidemiologicznego w Stalowowolskim Ośrodku Wsparcia i Interwencji Kryzysowej (SOWiIK) pomocy psychologicznej będzie odbywać się w...


Zasady funkcjonowania SOWiIK O nas Galeria

Galeria

Wydarzenia

 2019 rok

 24.07.2019r.


Marcin Warchoł, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, odwiedził w dniu 24 lipca kilka instytucji z terenu powiatu stalowowolskiego, zajmujących się niesieniem pomocy osobom w potrzebie. Pan Wiceminister poznał działania Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej.  Była  okazja do rozmowy na temat oferty pomocowej SOWiIK oraz  była  przestrzeń , aby porozmawiać nt. potrzeb na rzecz osób przebywających  w hostelu SOWiIK.

 

 DSC_0251

https://echodnia.eu/podkarpackie/wiceminister-sprawiedliwosci-marcin-warchol-w-stalowej-woli-zobaczyl-osrodki-pomagajace-ofiarom/ar/c1-14316733

 

https://stalowowolski.pl/wiceminister-sprawiedliwosci-w-stalowowolskich-placowkach

 

 

W dniu 08.05.2019r. Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej  obchodził Jubileusz 20 lat działalności. Patronat honorowy nad uroczystością  jubileuszową  objęli Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

 Podczas obchodów jubileuszowych było miejsce na dyskusję o standardach pomocy psychologicznej w dynamice działań ośrodków interwencji kryzysowej na przełomie 20 lat . W dyskusji uczestniczyły prelegentki :  Liliana Krzywicka, psycholog- kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Katowicach oraz Sabina Lasok – Chwiedoruk, psycholog – praktyk w obszarze psychotraumatologii, pracownik III Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów przy Sądzie Okręgowym w Katowicach z siedzibą w Bytomiu oraz Maria Dekert –dyrektor SOWiIK do 2016r. i Katarzyna Rogala dyrektor SOWiIK od 2016 r.-wszystkie superwizorki w zakresie  przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W jubileuszu towarzyszyli zespołowi SOWiIK przedstawiciele wielu zawodów , z którymi SOWiIK podejmuje działania interdyscyplinarne na rzecz pomocy osobom będącym w kryzysie. Była to okazja do podziękowania za dotychczasową współpracę interdyscyplinarną.

Na obchodach Jubileuszowych w dniu 8 maja br. SOWiIK gościł również Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pan Marcin Warchoł oraz przedstawiciele lokalnych jednostek samorządu terytorialnego.

 DSCN5084

Kolejnym działaniem w ramach obchodów jubileuszowych ośrodka był happening dla mieszkańców powiatu stalowowolskiego w dniu 10.05.2019r. na terenie ośrodka przy ul. Polnej 18. Happening zakończył realizację projektu pn. „Polna lokomotywa ,do której wsiada cała rodzina” we współpracy z PZU S.A. w ramach akcji prewencyjnej „POMOC to MOC”.

 

 

 

„Polna Lokomotywa, do której wsiada cała rodzina”

 inicjatywa Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej

w ramach akcji PZU S.A.

 

Wyposażenie w urządzenia kreatywne Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej  było możliwe dzięki  sfinansowaniu ze środków prewencyjnych PZU SA w ramach programu POMOC to MOC.

We współpracy ze Stowarzyszeniem Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja”,  zespół SOWiIK przygotował projekt pod nazwą „Polna Lokomotywa, do której wsiada cała rodzina” w ramach akcji prewencyjnej PZU „Pomoc To Moc”.

Projekt ”Polna Lokomotywa do której wsiada cała rodzina” ma posłużyć rodzinom odwiedzającym ośrodek. Projekt zakłada wymianę urządzeń zabawowych dla dzieci na terenie SOWiIK na wiosnę 2019 roku. Jednym z urządzeń będzie lokomotywa,  która była inspiracją  do nazwy projektu. W ogrodzie SOWiIK od 2009 roku znajdują się urządzenia drewniane,z których część będzie  wymagała  wymiany. Aby zapewnić bezpieczeństwo,  radość i rozwój kreatywny najmłodszym odwiedzającym SOWiIK  jest szansa  na zakup nowych urządzeń.

 

Dziękujemy za dotychczasowe ogromne poparcie tej inicjatywy i prosimy o dalsze rozpowszechnianie i oddawanie głosów pod linkiem https://pomoctomoc.pzu.pl/node/330 (nawet w trakcie realizacji inicjatywy)   

 

 2018 rok

 Udział Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej

wspólnie z Zespołem Interdyscyplinarnym przy MOPS w organizacji szkolenia w dniu 10.12.2018 r.

„System  przeciwdziałania  przemocy w rodzinie  z perspektywy stosowania prawa”.

 

Szkolenie skierowane było do profesjonalistów zajmujących się pomocą rodzinie uwikłanej w przemoc domową. Program szkolenia obejmował kwestie dotyczące wykorzystania prawa jako narzędzia w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, w tym tematy dotyczące Dyrektywy RODO, ochrony rodzin i dzieci przed przemocą,  uczestnictwa poszczególnych grup zawodowych w grupach roboczych  i współpracy interdyscyplinarnej z prawnego punktu widzenia, możliwości prawnych oddziaływań na osoby stosujące przemoc w rodzinie.  

Szkolenie poprowadził Grzegorz Wrona, doktor nauk prawnych, adwokat, specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat PARPA) oraz superwizor (certyfikat IPZ).Wieloletni członek Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Dyrektorze PARPA, konsultant w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz w Warszawskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej, autor Komentarza do Rozporządzenia RM „Niebieskie Karty” oraz publikacji „Konflikt a przemoc. Zastosowanie art. 207 KK w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie”, a także licznych broszur i artykułów.

 

 Materiały szkoleniowe z zakresu prawa przeciwdziałania przemocy w rodzinie – stan prawny grudzień 2018 r. Opracował: dr Grzegorz Wrona

 

szkolenie_z_10.12.2018r IMG_20181210_132729_1

 

Po szkoleniu w siedzibie SOWiIK zorganizowane zostało spotkanie ogólnopolskich  superwizorów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczestnikami spotkania byli superwizorzy z Warszawy, Olsztyna, Rzeszowa  i Stalowej Woli. Superwizorzy na zaproszenie byli również uczestnikami szkolenia.

 

Opr.: K. Rogala

grudzień 2018

ostatnie posiedzenie komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego

w 2018 roku 

 Powiat

Udział dyrektora SOWiIK w powiatowej komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego i współpraca ze służbami w ramach działań interwencyjnych 

komisjasowik 

 

Źródło : http://www.stalowka.eu/artykul/7538/posiedzenie-komisji-bezpieczenstwa-i-porzadku-publicznego/

 

 październik 2018

Jesienny maraton edukacyjny

prowadzony przez zespół merytoryczny

Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej

 

sierpień 2018r.

„Polna Lokomotywa, do której wsiada cała rodzina”

 inicjatywa Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej

w ramach akcji PZU S.A.

PZU_1 

DSCN4863 

 

Wyposażenie w urządzenia kreatywne Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej  jest możliwe dzięki  sfinansowaniu ze środków prewencyjnych PZU SA w ramach programu POMOC to MOC.

We współpracy ze Stowarzyszeniem Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja”,  zespół SOWiIK przygotował projekt pod nazwą „Polna Lokomotywa, do której wsiada cała rodzina” w ramach akcji prewencyjnej PZU „Pomoc To Moc”.

Projekt ”Polna Lokomotywa do której wsiada cała rodzina” ma posłużyć rodzinom odwiedzającym ośrodek. Projekt zakłada wymianę urządzeń zabawowych dla dzieci na terenie SOWiIK na wiosnę 2019 roku. Jednym z urządzeń będzie lokomotywa,  która była inspiracją  do nazwy projektu. W ogrodzie SOWiIK od 2009 roku znajdują się urządzenia drewniane, z których część będzie  wymagała  wymiany. Aby zapewnić bezpieczeństwo,  radość i rozwój kreatywny najmłodszym odwiedzającym SOWiIK  jest szansa  na zakup nowych urządzeń.

Dziękujemy za dotychczasowe ogromne poparcie tej inicjatywy i prosimy o dalsze rozpowszechnianie i oddawanie głosów pod linkiem https://pomoctomoc.pzu.pl/node/330 (nawet w trakcie realizacji inicjatywy)

Nasza inicjatywa pod linkiem https://pomoctomoc.pzu.pl/node/330 

Opr.: K. Rogala  

 

19.12.2017 r. 

Wręczenie  statuetek „Złotych Serc” za zaangażowanie w akcję pomocy osobom
w związku ze zdarzeniem masowym o charakterze kryminalnym

 

Serce

 


Stalowowolskim Złotym Sercem zostali uhonorowany został Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej oraz indywidulanie Katarzyna Rogala Dyrektor SOWiIK.

„Prezydent Stalowej Woli uhonorował  w wyjątkowy sposób instytucje, które niosły pomoc poszkodowanym już
w późniejszym czasie.

Wyróżniamy te osoby, które swoim zaangażowaniem, swoim profesjonalizmem uratowały poszkodowanych. Trzeba podkreślić, że to było wydarzenie niespotykane na skalę Stalowej Woli, ale dzięki takim osobom, które swoją wiedzę i miłość do drugiego człowieka oddały z pełnym zaangażowaniem, poszkodowani wracają do zdrowia – mówił Lucjusz Nadbereżny.”

 

Czytaj więcej:  http://www.stalowawola.pl/uhonorowano-zlote-serca-ludzi-stalowej-woli

 

 

Zapewnienie pomocy psychologicznej przez SOWiIK dla osób dotkniętych wydarzeniem o charakterze masowym
w galerii handlowej

 

 Bez__tytu__u

http://rta24.eu/ta-tragedia-ma-wielu-anonimowych-bohaterow-3  

https://sandomierz.gosc.pl/doc/4262851.VIVO-zamkniete-po-szalenczym-ataku-nozownika  

http://powiat-nisko.pl/index.php/zalatw-sprawe/ogloszenia-i-komunikaty/1309-informacja-o-uruchomionej-pomocy-psychologicznej-po-tragedii-w-galerii-handlowej-vivo  

11.10.2017r.

Konferencja „Przemoc w pomocy – skuteczna pomoc rodzinom uwikłanym w przemoc domową bez wikłania się w dramatyczne trójkąty”

Zbita_szyba_JPG

 

Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja” - Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej (SOWiIK) podjęli się zorganizowania konferencji o zasięgu wojewódzkim pn.  Przemoc w pomocy – skuteczna pomoc rodzinom uwikłanym w przemoc domową bez wikłania się    w dramatyczne trójkąty”.

Miała ona miejsce 11 października 2017 roku w Stalowej Woli, w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. Ks. J. Popiełuszki 10 .  


            Celem konferencji  było zaprezentowanie  profesjonalistom mechanizmu trójkąta dramatycznego w oparciu o praktykę w pomocy rodzinom uwikłanym w przemoc domową.

Trójkąt dramatyczny polega na nieświadomym, naprzemiennym wchodzeniu w relacji pomocy w rolę Wybawcy (Ratownika), Prześladowcy i Ofiary. Podczas konferencji podjęte zostały zagadnienia z perspektywy teoretycznej i praktycznej: praktyki interwencyjnej                                               i terapeutycznej.

Program  konferencji:

9.00 – 10.00    Rejestracja uczestników

10.00 – 10.15  Uroczyste otwarcie Konferencji

 Przemoc w pomocy – skuteczna pomoc rodzinom uwikłanym w przemoc domową bez wikłania się w dramatyczne trójkąty”

10.15 – 11.15  mgr Jarosław Gliszczyński

specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii – Śląska Szkoła Psychoterapii

   Jak skutecznie pomagać osobom uwikłanym w przemoc domową bez płacenia    

 za  to nadmiernych kosztów emocjonalnych

 11.15 – 11.45 mgr Marek Rodziewicz

 psychoterapeuta, Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej

 Wpływ pracy z przemocą na funkcjonowanie zespołu profesjonalistów

 

11.15 – 12.15  PRZERWA

 

12.15 – 13.15  mgr Sabina Lasok-Chwiedoruk

superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, psychoterapeuta

Superwizja  – wsparcie profesjonalistów  dla efektywnej pomocy rodzinom

13.15 – 13.45  mgr Katarzyna Rogala  

superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, dyrektor SOWiIK, Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej

Metody odreagowania i budowania współpracy w praktyce SOWiIK – na przykładzie projektu „System ochronny …” 

13.45 – 14.30    mgr Maria Dekert

psychoterapeuta, interwent kryzysowy, superwizor w zakresie   przeciwdziałania przemocy domowej, provider TRE

Podsumowanie konferencji przez zespól obserwatorów w modelu zespołu   

 reflektującego.

Kontakt:

Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej

www.sowiik.pl

e-mail: sowiik@sowiik.pl

telefon: 15/642 52 93, 15/642 52 99

 

Miejsce konferencji:

Biblioteka Międzyuczelniana

ul. Ks. J.  Popiełuszki  10
37-450 Stalowa Wola
woj. podkarpackie

 

 

 

 

Organizatorzy:

Logo_z_napisem LOGO_SRPP_INTEGRACJA

 

Partnerzy:

UW                  mops_stalowa_wola_logoJPG

 

 

Patronat honorowy objęli:  

 

 Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart

Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny

 

              woj_pod jpg_3      Powiat                         1351239715_herb_miasta_statut_1

 

 

Patronat medialny:

stellasztafetastw_24radio_leliwa_sp._z_o.o._137stalowemiastoBez__tytu__u

 

   

 

Zadanie dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego –Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie”

resized__100x100_Logo_ROPS 

Czytaj więcej:

http://stw24.pl/jak-nie-dac-sie-uwiklac-w-przemoc/

http://www.stalowka.eu/artykul/4672/o-pomocy-w-rodzinnej-przemocy/

http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=42700

https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=19508

10.10.2017

Maria Dekert, zasłużona dla rodzin psycholog otrzymała
Złoty Krzyż Zasługi

Majka 

 

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła odznaczenia i ordery państwowe zasłużonym mieszkańcom województwa podkarpackiego. Wśród odznaczonych znalazła się Maria Dekert, która przez wiele lat kierowała Stalowowolskim Ośrodkiem Wsparcia i Interwencji Kryzysowej.

 

Maria Dekert z rąk Wojewody otrzymała Złoty Krzyż Zasługi „za ofiarną działalność publiczną spełniając czyny przekraczające zakres zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść społeczeństwu w obszarze profilaktyki uzależnień, interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej” - jak argumentowano. Z wnioskiem do Wojewody Podkarpackiego o nadanie odznaczenia wystąpił Zarząd Powiatu Stalowowolskiego. Maria Dekert była jednym z inicjatorów i organizatorów Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, prowadzonego wówczas przez Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium”, działającym przy kościele Trójcy Przenajświętszej. Od początku jego powstania kierowała jego pracą. W latach 2007-2008 doprowadziła do współpracy i dużego zaangażowania finansowego Gminy Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego w przekształcenie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. Znajduje się tutaj hostel, który stanowią trzy mieszkania czteroosobowe z łazienkami, wspólną kuchnią i pralnią. Ośrodek pomaga głównie rodzinom, w których jest podejrzenie lub jest już udowodniona przemoc. Zazwyczaj trafiają tu matki z dziećmi, które, uciekając przed sprawcą, nie mają się gdzie podziać. Zdarzają się też starsze kobiety. - Osobiście nazywam je matkami z „Ballady o Januszku”. Czyli matki dorosłych synów, którzy znęcają się nad nimi psychicznie i fizycznie, przy okazji żyjąc z ich rent lub emerytur… - mówiła nam. W 2007 roku była inicjatorką powołania porozumienia społecznego pod nazwą „Pogotowia Wsparcia”, które obejmuje obecnie pięć powiatów. Jako psychoterapeuta, konsultant i edukator jest ceniona za wiedzę i umiejętności w uczeniu i udzielaniu pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej. Praktycznie od wielu lat pełni rolę mentora i eksperta w dziedzinie interwencji i pomocy psychologicznej, głównie w zakresie przemocy domowej. Pomimo, że przeszła na emeryturę, nadal pozostaje aktywna zawodowo i współpracuje z różnymi środowiskami, angażując się w ważne społecznie przedsięwzięcia.


Źródło:http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/stalowa-wola/a/maria-dekert-zasluzona-dla-rodzin-psycholog-otrzymala-zloty-krzyzzaslugi,12565676/

 

07.06.2017r.

Sympozjum „Zachowania suicydalne – podejście interdyscyplinarne"

help

"Zachowania suicydalne - podejście interdyscyplinarne" - to tytuł sympozjum naukowego jakie odbyło się w Stalowej Woli na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Celem spotkania była problematyka samobójstw.

Uczestnikami sympozjum byli lekarze, nauczyciele, policjanci, psycholodzy, pedagodzy oraz pracownicy socjalni. Tylko w ubiegłym roku na terenie województwa podkarpackiego policja odnotowała 466 zamachów na swoje życie. Zgonem zakończyło się 266. W zdecydowanej większości życie próbują sobie odebrać mężczyźni.

- Bardzo niepokojące są przypadki ciagłego wzrostu prób samobójczych. Uważam, że temat zachowań suicydalnych łączy się z egzorcyzmami. To niewyobrażalny stan, kiedy cierpi nie ciało a dusza - mówił ks. dr Marek Kumór, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Katarzyna Rogala ze Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia Interwencji Kryzysowej mówiła o formach pomocy osobom, które mogą targnąć się na swoje życie. Zdarza się, że o wsparcie proszą sami lub w ich imieniu robi to rodzina/przyjaciele. Próby ratowania ich życia może podjąć każdy. Ważne żeby wiedzieć gdzie się zgłosić, do których służb, ośrodków i lekarzy/specjalistów.

Andrzej Walczyna, rzecznik prasowy stalowowolskiej policji, mówił, że dzięki różnym sygnałom, również od osób chcących popełnić samobójstwo udało się je zlokalizować i uratować. - Z naszego punktu widzenia najważniejszy jest szybki przekaz informacji - dodał. A chodzi o informacje od osób postronnych, zdarza się też, że niedoszli samobójcy zostawiają listy pożegnalne, wysyłają sms-y, e-maile lub sygnalizują taki zamiar na serwisach społecznościowych.

Przyczyn zamachów na swoje życie może być wiele. Wśród nich wymieniano niską odporność ma stres, agresywność, lęk przed wzięciem odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, zemsta na bliskich nam osobach oraz próba zwrócenia na siebie uwagi.

Organizatorem środowego sympozjum był Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=18971

 

2016

Szkoła dla Rodziców
Rodzeństwo bez rywalizacji. To jest możliwe

 

To już kolejna edycja Szkoły dla Rodziców, pod hasłem „Rodzeństwo bez rywalizacji”. Prowadzą ją psycholog Marta Serafin – Szcząchór oraz Katarzyna Rogala, dyrektor Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej.
– Pokazujemy rodzicom, żeby nie etykietowali dzieci, nie mówili np. że jesteś leń, do niczego się nie nadajesz. By zauważali, że ich dziecko jest niepowtarzalną osobą, by nie porównywali dzieci do
siebie, tego, by ich pociechy były traktowe z szacunkiem, ze zrozumieniem, by poświęcali im uwagę, czas. Uświadamiamy rodzicom konsekwencje ich zachowań wobec dzieci. Pokazujemy jak w całym trudzie wychowania mają oni sami zadbać o siebie. Kształtujemy na tych zajęciach umiejętność aktywnego słuchania dzieci – mówią prowadzące szkołę.

Ta edycja jest drugą część programu Szkoły dla Rodziców. Zajęcia polegają na ćwiczeniu nowych umiejętności wychowawczych poprzez dyskusję, burzę mózgów, odgrywanie ról.  Warsztaty te, doskonalące umiejętności wychowawcze rodziców zorganizował Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Rudniku nad Sanem w ramach programu finansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie „Więzi Rodzinne” we współpracy ze Stalowowolskim Ośrodkiem Wsparcia i Interwencji Kryzysowej  oraz gminą Stalowa Wola.

Rodzice uczestniczący w tych zajęciach mówią, że zdobyli tu nieocenioną wiedzę. – Szkoła dla rodziców otwiera nowe horyzonty przed nami, stawia wyzwania, mobilizuje do działania, pomaga rozwijać swoje umiejętności w ważnej dziedzinie życia, którą jest wychowywanie dzieci. Te zajęcia też zmieniają pokolenia, bo my zmieniamy siebie jako rodzice, a nasze dzieci potem będą funkcjonowały inaczej – mówi Marcela, mama trójki dzieci. Zaznacza, że otrzymała tu wiele
wskazówek, rozwiązań rożnych sytuacji, konfliktów między rodzeństwem, niwelowania rywalizacji między nimi.

Strona główna | Historia SOWiIK | O nas | Oferta | Pomocne linki | Kontakt | Aktualności | Polityka prywatności |
© SOWiIK | stronę zbudowano ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stalowej Woli.
Realizacja Wirtualny Marketing